Welcome, visitor! [ Login

 

Jinekolojik Hastalıklar

  • Listed: 4 Mayıs 2018 12:30
  • Expires: This ad has expired

Açıklama

Kadınlarda sık görülen genital enfeksiyonların çoğu bakteriyel vajinozis kaynaklıdır, bu bakteriler akıntı nedenidir. Tehlikesi üst üreme sistemine enfeksiyon yerleşmesine yol açmasıdır. Akıntısı genellikle sarı-beyaz renktedir. Kötü kokuludur. Avcılar escort. Bu akıntılar tek belirti değildir. Bununla beraber, idrarı zorla yapma, üreme organında kaşıntılar, yanma, seks yaparken ağrı hissedilmesi çeşitli belirtilerdir.
bakteriyel vajinozis tanısı yapılırken, PH değerine bakılır, bu değer 4.5 ten yüksek çıkar. Tedavisi yapılırken bakteri kökenli olduğu için, anti bakteriyel ilaç verilir. İlaçların uzun süreli kullanımı istenmez bu süre bir hafta ile sınırlı tutulur. bakteriyel vajinozis tedavi edilmediğinde, en büyük riski kısırlık ya da hamilelik sürecinde düşük yapmaktır. Genital enfeksiyonlar arasında mantar enfeksiyonları da önemli yer tutar.
Cinsel ilişki ile bulaşırlar, bu hastalığa yol açan mikrop aslında insanların bağırsak florasında pasif olarak bulunmaktadır. Bu yüzden vajina temizliği yapılırken, yukarıdan anüse doğru temizlik yapılması öneriliyor. Böylece anüse kadar gelebilen bu bakterilerin, vajinaya bulaşması önlenmiş olur. İnsan vücudunda binlerce farklı mikrop, pasif olarak bulunmakta ve vücut direncinin kırılmasını beklemektedir. Direnç zayıflayınca ya da kırılınca hastalıklar baş gösterir.

Listing ID: 7535aec27d2eaee2

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply